Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Wywiad: N.one

Clubbing.slask.pl Od końca lutego 2004 roku działał założony przez Ciebie kolektyw Jungletroll. Niedawno został on rozwiązany, by odrodzić się jako Neuropunks. Dlaczego nastąpiła ta zmiana?
N.one  Wiesz, na to pytanie to mogę odpowiedzieć na wiele sposobów: np. że Jungletroll zbyt wielu ludzi kojarzyło z jungle, a to co gramy jest dalekie od tego nurtu. Albo, że grafika i logo nam się znudziło, a że wymyśliliśmy ostatnio lepsze to zmieniliśmy nazwę. A na poważnie to myślę, że nastąpiło to droga naturalnej ewolucji. Ktoś odszedł, zmieniły się role, pomysły. Na tyle diametralnie, że należało zmienić i nazwę.
 

CSP: Czym będzie się różniło Neuropunks od Jungletroll? Opowiedz nieco o nowym kolektywie i ludziach którzy go tworzą.
N : Neuropunks to obecnie 4 DJi, dwóch grafików i VJ. Dje - to chyba każdy wie, dlaczego VJ? - bo uważamy, że impreza, to nie tylko warstwa dźwiękowa, 2 gramofony i mixer oraz trochę płyt, ale także cała warstwa wizualna. Dlatego też tak ogromną wagę przywiązujemy do poligrafii, do ulotek i plakatów zapowiadających nasze imprezy. Zajmujemy się tym jestemelf i ja. i nie powiem, aby była to łatwa praca. Jednakże efekt końcowy, przynajmniej dla nas samych jest zawsze bardzo zadowalający. W chwili obecnej podjęliśmy współpracę z pewnym labelem dnb i jesteśmy odpowiedzialni za jego wizerunek graficzny.


CSP:. Na imprezę inaugurując powstanie Neuropunks zaprosiliście gwiazdę, której żadnemu miłośnilowi połamanych dźwięków nie trzeba przedstawiać - Corrupt Souls. Dlaczego wybór padł właśnie na nich?
N:  No wiesz, co by tu dużo nie mówić, Corrupt Souls jest na topie. Albo jak to niektórzy mówią trendi (albo i dżezi, freszi czy jakkolwiek), a że impreza z Corrupt Souls przypadła akurat na zmianę 'barw klubowych' to w sumie czysty przypadek (CS mają swoje europejskie tourne). I zapewne jakbyśmy nazwy nie zmieniali, to impreza odbyłaby się pod szyldem JungleTroll.
 

 CSP: A teraz może z innej beczki. Kiedy zdecydowałeś że chcesz zostać dj'em i co miało wpływ na te decyzję?
N : Kiedy pierwszy raz zobaczyłem w telewizji VIVA program '"HouseFrau".
 

CSP: Jaką muzykę grałeś na samym początku?
N: Bardzo zakręcone techniczne dźwięki - jeszcze pod ksywą Ambush.Youngman, Si Begg, Vogel. - w sumie nadal ich bardzo lubię i staram się od czasu do czasu przemycić w moich setach jakies drill'n'bassowe wstawki. No i czasem z całkiem sporym powodzeniem :>
 

 CSP: Skąd wziął się Twój pseudonim - N.One?
N:  N.one się wziął stąd że chciałem odróżnić się od mojego alterego -None - który grał techno, a kropeczka po N doskonale się do tego nadawała.
 

CSP: Gdybyś mógł wymienić pięciu producentów i pięciu dj'ów, których najbardziej cenisz.
N: No ale drumandbass czy nie drumandbass - bo to spora różnica. Nie zamykam się w jednym gatunku jako DJ, a co dopiero słuchacz.
Więc top5 ATM to...
Cristian Vogel
Lusine ICL
Ellen Allien
Teebee
Tori Amos
 

 CSP: Czy potrafiłbyś podać jedna imprezę z Twoim udziałem, która najbardziej zapadła Ci w pamięć i najlepiej ją wspominasz?
N :  Wiesz, bardzo lubię morze i każda moja wizyta tam jest dla mnie niezapomniana. Np jak grałem techno na starym mieście w klubie tuż pod fontanna Neptuna. Albo moja pierwsza impreza drumandbassowa w klubie GGOG. Pamiętam tez jak z Krisbem grałem w takiej ziemiance, w Gdyni. Nazywało się to Mojave - już niestety nie istnieje - i to był prawdziwy underground. Kto był ten wie. Kto nie był, ten niestety już nie sprawdzi. Wspomnę tylko że klub był na terenie prywatnym. Wstęp selekcjonowany, w środku miejsca na góra 60 osób i klimat jak na squotach. Poza tym to bardzo miło wspominam występ przed Kemalem w Dreznie oraz wszystkie imprezy, jakie udało mi się zorganizować na Śląsku. Mógłbym o tym jeszcze długo rozprawiać, ale czas goni nieubłaganie... ;]


CSP: Miałeś jakieś ciekawe i zabawne sytuacje na imprezach, z klubowiczami?
N :  Najzabawniejsze to kiedyś podczas imprez z Niemcami, oczywiście w Polsce, klubowicze próbowali ze mną rozmawiać po angielsku.
Poza tym "a będzie dzisiaj house?" i cale mnóstwo podobnych pytań. Czasem się ktoś zapyta czy zagram np. Screamer'a lub Disorted Minds, ale to zdarza się coraz rzadziej. Ciekawe są też powroty z imprez. Pamiętam jak po jednej imprezie w Bydgoszczy  dosiadły się do mnie pewne Panie (wsiadły w Toruniu) co do samej Czestochowy nawracały mnie słowami Ojca Dyrektora.


 CSP: Jakie jest Twoje marzenie co do producenta/dj'a przy którym chciałbyś zagrać? I jak myślisz, czy jest to realne?
N: Aktualnie to chyba Teebee. Bardzo cenię Subtitles. Pewnie kiedyś na imprezie Neuropunks.
 

CSP:. Jak oceniasz scenę drum'n'bassową w Polsce? Czy mamy się czym pochwalić?
N : No jest zróżnicowana, rozwija się. W sumie to aż miło patrzeć jak się jednoczy i wspiera, dążąc do jak najlepszego odbioru ze strony publiki. Cóż więcej??
 

 CSP: Oprócz eventów drum'n'bassowych, można Cię także usłyszeć na imprezach technicznych. Jak podchodzisz do tej muzyki? Czy równie poważnie jak do d'n'b, czy traktujesz to tylko dorywczo, a może jeszcze jakoś inaczej?
N: Wiesz kiedyś było odwrotnie. Techno to było to, a dnb było fajne. Teraz gram znacznie więcej dnb. Ale to nie znaczy że techno traktuję po macoszemu.
 

 CSP: Jakie masz plany na przyszłość związane z muzyką? Jakie są dalsze
plany działania Neuropunks?

N:   No na pewno będziemy propagować jedyne słuszne (dla nas) brzmienie drumandbass, czyli żadnych clownstepowych, new-jump-upowych (zwanych też - o zgrozo - future-stepowych) melodyjek.

Ceta




Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy




12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_