Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Chcą rządzić w sieci

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dostrzegła potęgę Internetu. Ma apetyt na jego regulowanie i koncesjonowanie.

Przyjęta przez radę, a licząca ponad 200 stron "Strategia państwa polskiego w dziedzinie mediów elektronicznych na lata 2005 - 2020" pełna jest pomysłów, które Wacław Iszkowski, prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, określa w rozmowie z "Rz" jako bezsensowne.

Rada, analizując polski rynek mediów elektronicznych, dostrzegła, że radia i telewizje internetowe działają bez koncesji i zezwoleń. W kategorii zagrożeń dla tego rynku umieściła to, że regulacje prawne dotyczą jedynie radia i telewizji w ich obecnym kształcie.

KRRiTV w swym opracowaniu podaje recepty na poprawę sytuacji. Chce m.in. zapisania w prawie, żeby posiadacze telefonów komórkowych - umożliwiających odbiór programów radia i telewizji - oraz komputerów płacili abonament radiowo-telewizyjny. Widzi też potrzebę wydawania zezwoleń na działanie internetowego radia i telewizji. - To jest z definicji bez sensu - mówił "Rz" Wacław Iszkowski.

Szef Izby obawia się, że konsekwencją proponowanych przez radę zmian w prawie może być koncesjonowanie witryn i portali internetowych. - Czym różni się internetowe radio od portalu? Tak naprawdę różnice są niewielkie - uważa Wacław Iszkowski.

-Pomysł koncesjonowania mediów internetowych jest sprzeczny z zasadami swobody działalności gospodarczej - twierdzi Piotr Rutkowski, właściciel firmy doradczej Rotel. - Koncesje są potrzebne, gdy rozdzielamy dobra rzadkie, takie jak częstotliwości radiowe. W Internecie takich ograniczeń nie ma.

Piotr Rutkowski przypomina, że polityka Unii Europejskiej zmierza do liberalizacji rynku usług łączności elektronicznej, w tym mediów.
Rada ma też koncepcję połączenia jej z Urzędem Regulacji Telekomunikacji i Poczty i powołania Krajowej Rady Radiofonii, Telewizji i Telekomunikacji. - Ten dokument dowodzi, że KRRiTV wyczerpała swoją misję i powinna zostać zlikwidowana - mówi Piotr Rutkowski.
 
 
 
powyższy artykuł został zaczerpnikęty ze stronu internetowej dziennika Rzeczpospolita
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050524/ekonomia/ekonomia_a_2.html
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_