Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Globalbeat 2005

GLOBALBEAT - pod taką właśnie nazwą kryje się już 3-cia edycja festiwalu muzyki alternatywnej w Krotoszynie (woj.wielkopolskie). 12-tego i 13-tego sierpnia około 20 wykonawców z Polski, Niemiec, Węgier, a także Czech i Słowacji, będzie prezentować swe umiejętności na dwóch scenach rozmieszonych w pobliżu pięknej scenerii, jaką będzie Jezioro Odrzykowskiego. Ideą festiwalu jest zaprezentowanie najnowszych trendów w szeroko pojętej "muzyce klubowej". Całe to wydarzenie jest zasługą Loo Cookie Promotion, Miasta Krotoszyn oraz Krotoszyńskiego Ośrodka Kulturalnego, którzy są organizatorami tej właśnie imprezy.

Pomysł na stworzenie takiego festiwalu zrodził się przed czterema laty. Już pierwsza jego edycja w 2002 roku pokazała, że warto organizować takie przedsięwzięcia. Podczas dwudniowej imprezy zgromadziło się ponad 5 tysięcy widzów, a całość odniosła wielki sukces. Po dwuletniej przerwie wielkopolska publiczność mogła cieszyć się z kolejnej edycji Globalbeat'u, a gorącej atmosfery, jaka panowała wówczas na festiwalu nie zdołała ochłodzić nawet brzydka pogoda.

Czego można spodziewać się w tym roku ..??

Otóż w tym roku organizatorzy przygotowali dla publiczności dwa syte dni, podczas których można będzie posłuchać doskonałej muzyki, a także zawiesić oko na pokazach vj-ów. Gwiazdą tegorocznej edycji, która wystąpi na głównej scenie będzie LOONALOP z Australii. Polska publiczność będzie mogła poraz pierwszy posłuchać tego zespołu na żywo, gdyż nigdy wcześniej nie gościł on w naszym kraju. Oczywiście to, że Loonalop jest główną gwiazdą nie znaczy wcale, że będzie czuł się samotnie na głównej scenie. Swe umiejętności zaprezentują także m.in: Loco Star (PL), Abuse (SK), Al.-Yaman (YMN/CZ) Masala Sound System (PL) Moimir Papalescu and the Nihilists (CZ), będzie funkcjonowała także scena DJ-ska. Wszystko przy doskonałym nagłośnieniu i w feeri świateł lub klimatycznym półcieniu.

Napewno wielu zastanawia się nad ceną festiwalu, skoro przygotowanych jest aż tyle atrakcji i to przez dwa dni. Nie ma się czego obawiać ponieważ organizatorzy nie przewidują żadnych opłat za bilety, impreza jest bezpłatna. Symboliczne opłaty poniasą jedynynie ci, którzy będą chcieli skorzystać z pola namiotowego.
Krótkie info o wykonawcach:

Loonaloop [AUS]
Jest formacją grającą współczesną, elektroniczną muzykę taneczną, najlepszym jej określeniem jest "world beat/dance act". Zespół może przypaść do gustu nawet bardzo zróżnicowanej publiczności, a wszystko dzięki temu, że w ich muzyce słychać elementy różnych stylów takich jak drum and bass, trance, house groove czy world beat. Ich występy na żywo są pełne ekspresji, ekstatycznego tańca i niespożytej energii.

Loco Star [PL]
Zaliczany do nurtu tzw. alternatywnego popu. Łączy ze sobą różne rodzaje muzyki elektronicznej tworząc wielowarstwową całość. Na koncertach Loco Star posługuje się dość szerokim instrumentarium, dzięki czemu całość zachowuje ciepłe i radosne brzmienie budząc w słuchaczach różne nastroje.

Letko [PL]
Zespół pochodzący z Kielc, w którego skład wchodzą muzycy o bardzo odmiennych gustach. Ogólnie muzyka Letko to łagodne brzmienie z pogranicza trip hopu, ale w rzeczywistości określana mianem avant pop. Są to lekko transowe utwory o specyficznym niszowym brzmieniu.

Abuse [SK]
Zespół łaczący różnorodne style: od ambientu, poprzez jazz, fale breakbeatu po atmosferę muzyki filmowej. Po dwóch epkach na początku 2005 roku zespół wydał nową płytę zatytułowaną the Great Outdoors, którą przedstawi na tegorocznym festiwalu. Koncerty Abuse są pełne energetyzującej improwizacji i doskonale je podkreślających żywych obrazów.

Al-Yaman [YMN/CZ]
Inspiracją w ich twórczości są pieśni Jemenu i świata arabskiego. Ich muzyka powstaje z połączenia dźwięków instrumentów akustycznych i brzmień elektronicznych - progresywnej muzyki tanecznej. Dużą rolę odgrywa wokalistka Ashwaq Abdulla Kulaib, której śpiew daje emocjonalny wyraz tradycyjnym pieśniom ludowym.

Le Payaco [SK]
Są to przedstawiciele słowackiej sceny gitarowej. W ich muzyce czuć zamiłowanie do  big beatu, psychodelii czy łatwo wpadających w ucho harmonii wokalu. W 2004 roku nagrali swój najnowszy singiel z tekstami w języku angielskim nadając swojej muzyce bardziej soczyste garażowe brzmienie.

Masala SoundSystem [PL]
Kolektyw przyjaciół zajmujący się przełamywaniem barier międzykulturowych, przede wszystkim pomiędzy szeroko pojętym Wschodem a Zachodem. Ich działalność ma na celu przybliżanie kultury, muzyki, sztuki i tradycji bliskiego i dalszego wschodu mieszkańcom Polski i Europy.

Moimir Papalescu and the Nihilists [CZ]
Zespół pochodzący z Pragi, który tworzą muzycy o różnych muzycznych korzeniach. Łączą elementy muzyki elektronicznej, punk rocka, rock and rolla i muzyki tanecznej.

Schnute [D]
Jest to zespół poruszający sie w klimatach nujazz. Ich pierwsza płyta - "Foulcrey" zebrała fantastyczne oceny krytyków i sprzedała się w tysiącach egzemplarzy. Jest to jeden z wiodących zespołów klubowych w kraju, o czym świadczą liczne występy w kraju i za granicą wspólnie z takimi wykonawcami jak Jazzanova (Sonar Kollektiv), Rainer Trüby (Compost Records), Xaver Fischer Trio (Unique Records) czy Nils Landgren (ACT).
dokładna lokalizacja festiwalu:
http://www.globalbeat.pl/images/kr_d.gif
więcej informacji na stronie  www.globalbeat.pl

KrzyHo
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_