Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Wywiad: Pawel Blot

Clubbing.Slask.Pl: Witaj Pawle, na wstępie naszej rozmowy chciałbym Ci podziękować za poświęcenie nam swojego wolnego czasu. Powiedz proszę, jak to się w ogóle wszystko zaczęło ? Od kiedy jesteś dj'em, oraz jak to się stało, że należysz do Creme Organization ?

Pawel Blot: Muzyką elektroniczną interesuje się od wielu lat. Najpierw był Kraftwerk i kasety italo znalezione w kanapie. Pierwsze płyty, jakie nabyłem to raczej elektroniczne eksperymenty jak minimal i ambient oraz 12" italo. Lata 2000/2001 były dla mnie bardzo ważne. Wtedy właśnie przypadkiem odsłuchałem kompilację I-F'a "Mixed Up in the Hague" oraz natrafiłem na kawałki Legowelt'a i innych artystów ze sceny "West Coast Electro Sound of Holland". Od tamtego czasu wszystko było dla mnie jasne. Moja kolekcja płyt powoli wzrastała, ale z imprezami w Polsce było bardzo ciężko.
Dopiero w 2003 roku gościnnie zagrałem na kilku imprezach w Mezzo Forte w Szczecinie. Po długim okresie zwątpienia, podczas jednej z licznych wypraw w poszukiwaniu pracy za granicą wpadłem na internetowy sklep Legowelt'a, który znajdował się u niego w domu w Holandii. Od tamtego momentu wiele się zmieniło. Poznałem wiele osób związanych z underground'ową sceną electro/italo w Hadze i Rotterdamie. Miałem też okazje zagrać na kilku imprezach Bunker Records i CBS. Tak właściwie to CBS (internetowe radio I-F'a) było doskonałym początkiem. Tam właśnie nawiązałem kontakt z ludźmi, którzy naprawdę kochają muzykę. Creme Organization stało się moim domem zupełnie niespodziewanie. Po kilku imprezach głównie z DJ TLR (właścicielem Creme) posypały się bookingi i pozytywne komentarze na mój temat. Wygląda na to, że dobrze pasuje do Creme :)CSP: Jesteś znany z łączenia wielu styli w swoich setach. Jak kształtował się twój muzyczny gust na przestrzeni lat ? Co najbardziej cenisz w swoich ulubionych gatunkach ? Czym się inspirujesz ?

Pawel Blot: Moje muzyczne upodobania są bardzo szerokie. Gram głównie wczesne italo z lat 79-83, ale nie gardzę także innymi stylami elektroniki. Moja muzyczna podróż zahacza o cały nurt amerykańskiego electro i chicago house z późnych lat osiemdziesiątych, oraz holenderskie elektroniczne projekty i neo-disco z wytwórni z całego świata. Nie wiem dokładnie, co cenie w muzyce, którą gram, może nie liniowość produkcji. Cenie artystów, którzy potrafią wyjrzeć spoza pudełka komercyjnej i bezpłciowej muzyki i stworzyć coś innego. I-F, TLR oraz Legowelt to zdecydowanie wielkie inspiracje. Wyznaje zasadę, że muzyka, jaką gram musi być taneczna, ale za
razem pełna emocji.


CSP: "Lista 5-ciu płyt wszechczasów, zastępuje cały świat" - tymi słowami rozpoczyna się utwór pewnej śląskiej kapeli rockowej. Jeżeli miałbyś utworzyć swoją listę 5-ciu ponadczasowych pozycji, co by ona zawierała ?

Pawel Blot: Bardzo ciężkie pytanie... hmmm... w tym momencie:
1. Squadra Blanco - Night of the Illuminati
2. Diana Est. - Tenax
3. Mr. Flagio - Take a Chance
4. NWA - Panic Zone
5. Cybotron - Clear


CSP: Jak oceniasz kondycję polskiej sceny elektronicznej ? Zwłaszcza w odniesieniu do nurtów bliskich Tobie, tj. electro/italo etc...?

Pawel Blot: Bardzo kiepsko, nikt nie gra takiej muzyki w Polsce. Brakuje też promotorów odważnych na eksperymenty muzyczne. Wszędzie jest za dużo pozerstwa, a za mało emocjonalnej muzyki.


CSP: W sobotę pierwszy raz zagrasz na Śląsku. Czy masz w związku z tym jakieś oczekiwania ? Być może obawy ?

Pawel Blot: Bardzo się cieszę na tę imprezę. To dobrze świadczy o Śląsku. Podoba mi się też urozmaicony line-up.


CSP: W sierpniu zagrasz dla płockiej publiczności razem z innymi gwiazdkami z Creme Organization. Co sądzisz o tego rodzaju imprezach ? Czy to dobry sposób na promowanie ambitnej elektroniki ?

Pawel Blot: Takie festiwale są zawsze bardzo dobre. Promują elektroniczne brzmienia zostawiając niezapomniane wspomnienia dla publiczności i artystów. To także bardzo dobra promocja dla polskiej sceny muzycznej.


CSP: Jakieś plany na przyszłość ?

Pawel Blot: Zdecydowanie trasa po Polsce, może już na jesień. Poza tym organizacja imprez i występy dla Creme Organization. Chciałbym też w końcu skończyć studnia, ale jeszcze trochę przede mną :)


CSP: Dzięki za wywiad, życzę dalszych sukcesów oraz udanej imprezy w sobotę :-)

Pawel Blot: Ja też dziękuje.Dla wszystkich, którzy wytrwali do końca wywiadu, mała nagroda - najnowszy set Pawła, nagrany specjalnie z okazji zbliżającej się imprezy w Jaworznie. Do ściągnięcia http://kassen.mine.nu/blot/pawel%20blot%20-%20promo%20for%20electronic%20therapy.mp3

Pomidor
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_