Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Elektropopklub

Nie tak dawno temu, mogliście poczytać na łamach naszego serwisu coś nie coś na temat koncertu, jaki niedawno odbył się w ramach nowatorskiego projektu jakim jest Elektropopklub w Bytomiu. Mowa o występie Felixa Kubin'a i Marioli Brillowskiej.
Tym razem chcielibyśmy przybliżyć Wam sam projekt jakim jest Elektropoklub wraz z kalendarium odbywających się w jego ramach innych wydarzeń kulturalnych.

Samo miejsce jakie zostało wybrane na to wydarzenie zostało opisane przez redakcyjnego Pomidora następująco:
"Jakby go nie opisać, ElektroPopKlub jest miejscem wyjątkowym, zupełnie innym od tych, w których miałem okazję już bywać. Pierwsze zdziwienie przynosi samo wejście, gdzie za wstęp płaci się dokładnie tyle, ile oczek wypadnie na kostce. Klub mieści sie na parterze muzeum. Wnętrze przypomina nieco "warsztat malarza", mimo braku sztalug tak jakoś mi się skojarzyło z klimatem pracowni jakiegoś artysty. Uwagę za barem zwracają trunki "ubrane" w papierowe torby z logiem elektropopklubu (kolejny krok w odnormalnieniu atmosfery). O spoczynek dba kilka niskich sof, jednak większą część tego miejsca stanowi dancefloor wraz ze sceną. Wystrój strasznie skromny wręcz surowy podkreśla nietuzinkowość tego miejsca. Jednym słowem miejscówka zdaje się być stworzona pod prezentację nowych trendów w kulturze. Tyczy się to również publiki przybywającej do ElektroPopKlubu, która w znacznej większości wydaje się być zorientowana dlaczego się tam znalazła."
 
Start całego projektu był wręcz piorunujący, nie inaczej zapowiada się także wrzesień. Przygotowanych jest kilka bardzo ciekawych koncertów, performance'ów, warsztatów, wystaw, projekcji filmowych i sztuki video. Innymi słowy dla każdego coś miłego, jednak wszystko utrzymane w jednym związanym ze sztuką współczesną, nurcie. Można powiedzieć, że będzie to swoisty kolaż złożony z różnorodnych form artystycznego wyrazu z muzyką elektroniczną włącznie. W bytomskim Muzeum Górnośląskim Elektropopklub będzie istniał tylko do końca września. W październiku zostanie on przeniesiony do Wolfsburga. Dlaczego akurat do Niemiec? Otóż z tego kraju pochodzi część pomysłodawców i założycieli całego przedsięwzięcia. Poniżej można się zapoznać z kalendarium imprez jakie odbędą się w ramach Elektropopklubu:
 
Koncerty:
10.09 dj 5cet & Syntetic (Miszcz Pavaritti)
17.09 MassKotki
22.09 Super Girl & Romantic Boys
24.09 Roboty
 
Sety dj'skie:
09.09 Neigungsgruppe Nord, Dj Mooner
 
Inne:
05-07.09 warsztaty w ramach "Fashion Week"
11.09 pokazy w ramach "Fashin Week"
12-16.09 warsztaty "Space Shutlle" (dotyczy tzw. klęsk architektury)
16.09 performance Annete Krebs i Steffi Weismann "Le Vol", wideo-koncert Sabine Marte - "Performing Sequences"
 
Rysunek:
07-12.09 Susanne Hanus
14-19.09 Anke Bruchner
22-24.09 Sebasian Assaf
 
23.09 wieczór filmowy pod hasłem "Praca" (wyświetlane będą nagrania filmowców
amatorów z czasów PRLu)
 
Od siebie mogę dodać, że warto się zainteresować tym wydarzeniem. Bardzo rzadko u nas można spotkać się z czymś takim, organizowanym na taką skalę, w dodatku za symboliczne opłaty. Te 6 tygodni, w których już działa Elektropopklub, umili czas nie tylko fanatykom minionych lat 80. i związanego z nimi kiczu i ekscentryzmu, do których nieraz będzie można wrócić w Bytomiu, ale także wszystkim ciekawym nowych dróg w sztuce współczesnej. Uczestictwo w warsztatach z pewnością będzie także ciekawym i pożytecznym doświadczeniem.

Ceta
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_