Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Chris.Su - wywiad

Clubbing.slask.pl: Węgierska scena drum’n’bass jest coraz popularniejsza i lepsza (tak myślę). Czy możesz mi powiedzieć, kiedy ona się zaczęła? Jaki był kluczowy moment w jej ewolucji? Być może chodzi tu jakiś album, singiel, wydarzenie czy może nowego producenta…?
 
Chris.Su: Wszystko zaczęło się od Dj’a Palotai oraz radia Tilos - nieistniejącej już pirackiej rozgłośni. Byli oni pierwszymi, którzy zorganizowali imprezę, na której jedyną muzyką jaką można było usłyszeć był d&b. Był to rok 1996, jednak moim zdaniem prawdziwy boom na d&b miał miejsce 2 lata później, gdy ci sami ludzie zaprosili na organizowaną przez siebie imprezę Ed Rusha, promującego akurat materiał z „Wormhole EP”. To właśnie ta impreza wymieniana jest często przez wiele osób jako przełomowa w ich kontakcie z d&b.
 
 
CSP: Czy Twoja muzyczna edukacja jest ci pomocna w produkcji? Korzystasz ze swoich umiejętności grając na wiolonczeli lub innym instrumencie?
 
Chris.Su: Bez wątpienia sporym ułatwieniem pracy w studio jest znajomość zasad teorii muzycznej. Jednak widziałem już sporo ludzi, którym udawało się tworzyć świetne produkcje bez jakiejkolwiek wiedzy teoretycznej o muzyce. Osobiście, poza klawiaturami MIDI nie używam w studio żadnych instrumentów muzycznych. Chciałbym jednak wreszcie zrobić kawałek z dźwiękami wiolonczeli, gdyż od dłuższego czasu mam taki plan w głowie.
 
 
CSP: Grasz na wiolonczeli, a w utworze „Solaris” słyszę partię smyczkową. Jest ona nagrana na żywo, czy elektroniczna, a może zsamplowana?
 
Chris.Su: Jak już wspomniałem wcześniej, nie używam „żywych” instrumentów w swoim studio. Jest to materiał pochodzący z gotowych sampli, jednak z reguły staram się tworzyć własne tła i melodie.
 
 
CSP: Zatrzymajmy się przy “Solaris”. Krisztian, jak myślisz? Ona kocha Cię tak mocno… Czy ty jej już nie kochasz? Czy ten klasyczny tekst z „Solaris”, w jakikolwiek sposób jest związany z Tobą osobiście?
 
Chris.Su: Niestety słowa te nie dotyczą mnie osobiście. Jestem w stałym związku od 4,5 roku. Po prostu wydawało mi się, że dobrym pomysłem będzie wykorzystanie sampla zawierającego moje imię.
 
 
CSP: Dopiero nagrałeś album. Masz jakieś plany na przyszłość związane z produkcją, albo może robisz sobie wakacje?
 
Chris.Su: Jako że niedawno ukazało się nakładem wytwórni Timeless nasze LP - „Super System”, wydaje mi się, iż dobrym krokiem będzie zrobienie sobie krótkiej przerwy i poświęcenie tego czasu na promowanie materiału zawartego na albumie. Z drugiej strony jednak, chciałbym bardziej skupić się na swoich własnych produkcjach… Także niestety nie mam czasu na jakieś większe wakacje…
 
 
CSP: Która współpraca była dla Ciebie najbardziej owocna i dlaczego?
 
Chris.Su: Bardzo dużo nauczyłem się od Optiva, gdy pracowaliśmy nad ‘Soul Cube’. Poza tym ostatnio miałem przyjemność wspólnie produkować z State Of Mind, Concord Dawn oraz TC1 & Stress Level. Uważam, iż praca z innymi producentami, podpatrywanie ich sposobu na tworzenie dźwięków jest niezmiernie ekscytujące. Praktycznie od każdego można nauczyć się bardzo wiele.
 
 
CSP: Z której swojej produkcji jesteś najbardziej dumny?
 
Chris.Su: Prawdopodobnie „Astro-Sine”, „Desert Siege” i „Solaris Theme”.
 
 
CSP: Twoje produkcje znajdują się na wielu labelach. Czy kiedykolwiek myślałeś, żeby założyć swój własny label? W Twoim środowisku znajduje się wystarczająco dobrych producentów, więc czemi nie…?
 
Chris.Su: Niestety w tej chwili nie mogę zbyt dużo mówić na ten temat, ale pracujemy nad tym… ;-)
 
 
CSP: Jaki artysta lub zespół (obojętnie, w jakim stylu), był Twoją pierwszą muzyczną miłością?
 
Chris.Su: Nie śmiejcie się, ale gdy miałem 6 lat wręcz uwielbiałem zespół Modern Talking… Zawsze prosiłem mamę, żeby puszczała mi ich muzykę z płyt winylowych!
 
 
CSP: A teraz czego słuchasz? Za wyjątkiem drum’n’bass, oczywiscie. Opowiedz nam więcej o Twoim guście muzycznym.
 
Chris.Su: Niestety nie mam zbyt wiele czasu na słuchanie innych gatunków muzycznych. Jednak gdy znajdę chwilkę, chętnie słucham abstract hiphop, techno oraz muzyki ambient.
 
 
CSP: Czy jest to inspiracją przy produkcji, a może coś innego…?
 
Chris.Su: Nie czerpię inspiracji z muzyki, której akurat słucham - przynajmniej staram się tego unikać. Jednak czasami się tak po prostu nie da. Osobiście wolę czerpać inspirację z innych rzeczy, jak na przykład filmy czy też mój aktualny nastrój. Zawsze wkładam sporą dawkę swoich uczuć do muzyki, którą piszę.
 
 
CSP: Bardzo wiele podróżujesz. Skąd masz najlepsze wspomnienia? Czy mógłbyś więcej nam o tym opowiedzieć?
 
Chris.Su: Najlepiej wspominam nasz zeszłoroczny wspólny wypad z SKC do Australii oraz tegoroczny (już tylko mój) do Nowej Zelandii. Oba te kraje są przepiękne, a imprezy były po prostu zakręcone.
 
 
CSP: Wiem, że jesteś pierwszy raz w Polsce. Co wiesz o tym kraju?
 
Chris.Su: SKC opowiadał mi, że imprezy są u Was naprawdę świetne. Nie mogę się doczekać, by zagrać dobrego seta dla polskiej publiki!
 
 
CSP: I ostatnie pytanie… Czego możemy się spodziewać po Twoim secie w Masce? I miło by było poznać jaki jest Twój wiosenny top 10 w 2006 roku.
 
Chris.Su: Postaram się zagrać zróżnicowanego muzycznie seta. Zawsze staram się grać tak, by móc sterować klimatem panującym na densflorze. Jednak niestety nie potrafię przed imprezą powiedzieć co na niej zagram, zobaczymy w jej trakcie. Mam nadzieję, że polscy junglists będą się świetnie bawić!
 
 
Chris.Su: Top 10 April
Concord Dawn – Man 4 All Seasons (Chris.SU & SKC Remix)
Spirit – Redial
Amit – Never Ending LP
Subtitles 050 EP Part 2.
Chris.SU & Concord Dawn – The Ice Age / Scream To The Stars
Chris.SU & State Of Mind – Surreality / Untitled
SKC – Cold Sweat
TC1 & Stress Level & Chris.SU – Waves / Free
Optiv, Axiom, Chris.SU – Soul Cube
BSE & Chris.SU – Skyrider
 
 
Bardzo dziękuję za rozmowę i do zobaczenia w Masce!

Ceta
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_