Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Sonic Ionic - wywiad

Teq: Kiedy i jak się poznaliście?
 
Sonic Ionic: Poznaliśmy się w 2005 roku i było to poprzez drum'n'bassowe forum (drumandbass.pl), w którym to po wystawieniu własnych produkcji zaczęliśmy się wzajemnie oceniach. Bardzo szybko znaleźliśmy wspólne poglądy na temat produkcji i tak zaczęła się nasza współpraca. 
 
 
Teq: Dlaczego akurat drum'n'bass?
 
Srebrny: Drum'n'bass to zdecydowanie najbardziej dynamiczny, eklektyczny i otwarty spośród wszystkich gatunków tzw muzyki elektronicznej. Charakterystyczne dla drum'n'bassu złamanie w warstwie rytmicznej[złamanie bitu] stanowi kapitalny punkt wyjścia do dalszych eksperymentów. Bicie 4x4 typowe dla house'u tudzież wszelakich odmian muzyki techno moim zdaniem tego nie daje. Drum'n'bass kocham również za jego wielotwarzowość, za to że potrafi być czasem bardzo delikatny a innym razem potrafi zerwać buty z nóg na parkiecie.
 
Mess: ehh.... trudne pytanie :). Każdy, kto lubi jakiś wybrany rodzaj muzyki będzie go wychwalał. Jak już można się dowiedzieć z mojego bio, to miałem zapędy by pozostać przy wolniejszych klimatach takich jak Trip Hop, Downtempo... Gdybym nie usłyszał brzmień perkusyjnych oraz basowych w  tempie znacznie przekraczającym downtempo, to być może zajął bym się produkcją wolniejszych dźwięków :). 
 
 
Teq: Czy odległość, która Was dzieli przeszkadza (a może pomaga) we współpracy?
 
Srebrny: Podejrzewam że zdecydowanie łatwiej pracowałoby się siedząc w jednym studio w tym samym czasie - nie musze tego nawet podejrzewać gdyż w taki sposób pracowałem nad produkcją Kłajpeda czy Fettered Soul z DeeJayem Deltą i wiem że kontakt z drugą osobą w czasie rzeczywistym zdecydowanie ułatwia tworzenie, łatwiej jest wyrazić swoje sugestie i oczywiście wysłuchać sugestii drugiej osoby. Niemniej czasem zastosowanie tego typu współpracy nie jest możliwe - tak jest w przypadku Sonic Ionic gdzie ja pochodzę z Zakopanego a Mess z Przemyśla. Całe szczęście jest internet który nam pomaga...
 
Mess: Tu nie mam nic do dodania co napisał Srebrny i zgadzam się w zupełności. 
 
 
Teq: Z którego kawałka jesteście najbardziej dumni?
 
Srebrny: Zdecydowanie najbardziej spośród wszystkich naszych produkcji podoba mi się "Music" ze względu na dynamikę, "falujący bass" i ogólnie panującą w tym utworze przestrzeń. Zadowolony jestem również z utworu "Klajpeda" który napisaliśmy wspólnie z Deltą. Podoba mi się mocno "gitarowe" myślenie które tu słychać i budowanie napięć...
 
Mess: Dumny jestem z kawałka, który rozpoczął w moim wypadku mój powolny rozwój muzyczny a jest nim "See you". Jako Sonic Ionic jestem dumny z wszystkiego co już skończyliśmy stworzyć a mianowicie: Soul Shadows, 004, Get Up (MUSIC) oraz z Electroshock. OK. dość, bo popadniemy w skrajności i samozachwyt :)
 
 
Teq: Kto jest waszym niekwestionowanym wzorem?
 
Srebrny: Spośród wszystkich istniejących na planecie ziemia muzyków dla mnie niekwestionowanym wzorem jest Pat Metheny. W kwestii gatunku drum'n'bass podoba mi się twórczość większości producentów ze stajni "Hospital Records". Uwielbiam produkcje Logistics'a za progresje, dynamizm i prostotę w której ukryta jest nieprawdopodobna siła. Ogromnym szacunkiem darzę również twórczość Matrixa oraz CLS'a i Waxa.
 
Mess: Jest to bardzo obszerny temat i w każdym z rodzajów muzyki można znaleźć coś co zainspiruje do pracy nad kolejnymi produkcjami. Z polskich producentów napewno jest to duet CLS + Wax, co do zagranicznych to zacznę od Rosji, jest nim Andrey Burtaev (Electrosoul System). Jako, że jazzu również lubię posłuchać a niekiedy znajde jakieś ciekawe sample, to trzeba tu nawiązać do podobnych upodobań, a mianowicie jest nim niemiecki producent Young AX, który potrafi połączyć drum + jazz + bass :). Francuskie drum'n'bassowe inspiracje to Redeyes, Peyo. Sądzę jednak, że Adam F byłby tu odpowiedni jeśli chodzi o zadane pytanie :)
 
 
Teq: Najlepsza impreza na jakiej byliście to...
 
Srebrny: Podejrzewam, że mogłaby to być impreza, na której zaprezentował się sam Matrix w zakopiańskim Ampstrongu, jednak nie dane mi było się na niej pojawić.
 
Mess: Bez wahania odpowiadam: koncert LONDON ELEKTRICITY w Krakowie.
 
 
Teq: Na koniec co macie w planach na przyszłość?
 
Srebrny: Przede wszystkim chciałbym udoskonalić nasze produkcje od strony czysto warsztatowej. Gdy to uda się osiągnąć, pragnąłbym bardzo dalej tworzyć coraz to lepsze utwory oraz wykorzystywać w nich więcej żywych brzmień - mam na myśli żywe instrumentarium. Na horyzoncie pojawiła się również możliwość współpracy z jednym bardzo utalentowanym muzykiem - narazie jednak nie chciałbym zdradzać szczegółów.
 
Mess: Może skończyć jakąś szkołę w zakresie inżynierii dźwięku, a poza tym to produkcja, produkcja, produkcja... :)

rozmawiał: Teq
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_