Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Festiwal Unsound 05 - program

Festiwal Unsound 05
21 – 24 listopada 2007, Kraków

miejsca:
Klub RE, ul. Św. Krzyża 4
Klub Pauza, Kino 18, Galeria Pauza, ul. Floriańska 18

Organizatorzy:
Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza
Instytut Goethego w Krakowie

Program Muzyczny:

Czwartek, 22 listopada

godz. 20:00 Audiotong Night – Klub Re

Lawrence English
Franz Pomassl

Pochodzący z Australii Lawrence English przemierza jej bezludny interior skrupulatnie dokumentując dźwiękowe krajobrazy wymarłych miast. Wyniki tych nagraniowych sesji przedstawia w trakcie swoich koncertów, zabierając publiczność w daleką podróż. Korzysta z field recordings  łącząc je w wielowarstwowe, finezyjne struktury, które jednocześnie niepokoją i urzekają.
Austriak Franz Pomassl notorycznie przekracza granice, w ramach których dźwięki można poddać jakiejkolwiek klasyfikacji. Pomassl, współzałożyciel wytwórni Laton, to artysta, którego muzyką inspirują się tacy twórcy jak Pansonic, czy Carsten Nikolai. Produkcje Pomassla przesycone są dadaistyczną dynamiką, łączącą nieprzystające na pierwszy rzut oka elementy.

godz. 22:00 Freakshow – Klub RE

The Complainer (Wojtek Kucharczyk)
Fuckhead
Dunaewsky69
Candie Hank (Patric Catanie)
Pogotowie Rozkręcania Imprez
+ grupa vj'ska PussyKrew

The Complainer, zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej, fantastycznie przyjętej płyty. Tym razem zaprezentuje się w składzie The Complainer & The Complainers, na pewno jednak nikogo nie doprowadzą do narzekania. Pionierzy śląskiego undergroundu przyzwyczaili nas bowiem do paradoksalnych połączeń, w których finezyjność muzycznego dowcipu łączy się z wręcz obsesyjną dbałością o dźwiękowy szczegół. A to wszystko, jak zwykle, z niezłym przytupem.

Fuckhead - kontrowersyjny austriacki zespół, którego nazwa mówi bardzo wiele o ich twórczości i wizerunku scenicznym. Są głównymi przedstawicielami austriackiej sceny noise, słyną przy tym z szalonych nawiązań do najlepszych tradycji wiedeńskiego akcjonizmu. W trakcie ich absurdalnych, wręcz agresywnych występów, wydarzyć może się absolutnie wszystko. Uwaga! Wstęp tylko na własne ryzyko!

Dunaewsky69 tworzy delikatne, minimalistyczne, wręcz ambientowe melodie. Swoje produkcje wydaje w labelu Nexsound, którego artyści kilkakrotnie już pojawiali się podczas poprzednich edycji Unsoundu.

Candie Hank, artysta znany ze współpracy z gwiazdami Unsound 2005, Felixem Kubinem oraz Giną D’Orio z duetu Cobrakiller. Ten muzyczny dandys łączy zjawiskową elegancję z najlepszymi tradycjami niemieckiego undergroundu. Jednocześnie urzeka i prowokuje, zabawia i męczy, bezlitośnie porywając do tańca nawet najbardziej zblazowaną publiczność.

Piątek, 23 listopada

godz. 20:00 Nuance to Noise – Klub RE

Dictaphone
Lokai
Doom Sax

Dictaphone, czyli wspólny projekt Oliver Doerella i Roger Doeringa. W bardzo wyważony sposób łączą oni głębokie tchnienie jazzującego klarnetu Rogera z melancholijnym nerwem, podskórnie napinanym na laptopie Olivera. Przenikają się one, owijają dookoła siebie, tworząc niepowtarzalny, hipnotyczny klimat.

Lokai, czyli założony w 2003 roku w Wiedniu projekt znanego z Radiana Stefana Nemetha oraz Floriana Kmeta. Jak mówią sami artyści powstał on z pragnienia rozszerzenia spektrum elektrycznej gitary z możliwościami, jakie dają instrumenty elektroniczne zarówno na poziomie struktury, jak i tekstury dźwięku. Tworzona przez nich muzyka oscyluje pomiędzy zagęszczonymi muzycznymi klasterami a delikatnymi, misternymi siatkami mikro – dźwięków.

Doom Sax łączy nawiązania do doom metalu z radykalnością pierwszych new jazzowych sesji. Nieskrępowane niczym dźwiękotwórstwo zamplifikowanego, działającego na ciągłym feedbacku saksofonu zaleje sale RE totalnymi, sensualnymi falami hałasu.

godz. 22:30 Radical Beats – Klub Pauza

Data Disk
Magnum38
Dj Cylob i DMX Krew
EfektVol
+ grupa vj'ska PussyKrew

Data Disk – solowy projekt Roberta Suszki, który był jednym z muzyków stojących za kultowym projektem Wieloryb. Przy tworzeniu swojego nowego materiału sięgnął on do swoich fascynacji electro i electroclashem tworząc bezkompromisową, ostrą muzykę taneczną

Magnum38, reprezentant berlińskiego labelu Shitkatapult, wychowany na punk rocku wciąż kontynuuje jego zadziorną linię, w autodestrukcyjnym zwidzie miażdżąc bariery pomiędzy różnymi gatunkami muzyki tanecznej – od disco przez rave do glam popu, bezpardonowo wykorzystując ich imprezowy potencjał.

Dj Cylob i DMX Krew (Rephlex) w swoich miksach łączą oni dźwiękowe szaleństwo, które zasłużenie stało się wyznacznikiem artystów z wytwórni Aphex Twina, z parkietowym nerwem i nawiązaniami do najświeższych trendów muzyki tanecznej z Wysp.

PussyKrew - najzdolniejsi vidżeje młodego pokolenia szerzący swój wizualny kunszt w całym wszechświecie. Podziwiani przez bywalców dyskotek i wesel. Dryfując od avantpopowego śmiecia Pussykrew miażdży obrazami wyrzucanymi z  stunningowanych mikserów. Skreczując płytami dvd tonie pod tonami vhsów.

Sobota, 24 listopada

godz. 20:00 Monika Enterprise Night – Klub RE

Gudrun Gut
Chica and the Folder


Gudrun Gut, założycielkę wytwórni Monika Enterprise, artystkę, animatorkę muzycznego życia Berlina a także jego żywą legendę. Jest ona współtwórczynią jednej z najbardziej wpływowych scen muzycznych na świecie. Uczestniczyła aktywnie w berlińskim undergorundzie zaczynając od czasów Einsturzende Neubauten i Genialle Diletantem, w latach dziewiężdziesiątych zakładając nie mniej kultowy Oceanclub, pozostając jego divą aż do chwili obecnej.

Chica and the Folder, czyli wydające w Monika Enterprise duo Pauli Schopf i Maxa Lodebauera, znanego między innymi z Sun Electric.

godz. 22:00 Sound Proof - Klub  Pauza

Philip Sherburne
DJ Chica Paula
Christopher Just
Pantha du Prince
Johna Keys
Michal Ho
No-Domain

Philip Sherburne wydający w Lan Muzic. Jest jednocześnie znanym krytykiem muzycznym piszącym dla Wire i Pitchforka, tak więc możemy się po nim spodziewać muzycznej selekcji najwyższych lotów.

Christopher Just legenda austriackiej sceny techno, muzyczny żartowniś i kultowy producent w jednej osobie, który już w 1998 roku wygrał konkurs piłkarskich Mistrzostw Świata swoim pierwszym wypuszczonym utworem. Wydaje w Gigolo, Kitsune i Combination Records pod różnymi nickami, razem z nimi zmieniając swoje muzyczne style: od electro clashu aż do rave.

Pantha du Prince z wytwórni Dial. Hendrik Weber korzysta z surowego, mocnego techno nie tracąc przy tym na lekkości i minimalizmie swoich produkcji, a jego ostatnia płyta, The Bliss, stała się już klasyką gatunku.

Po nim czas na Johna Keysa, którego najnowszy projekt to awangardowe taneczne i energetyczne produkcje – iście nietuzinkowe podejście do klasycznego pojmowania minimal techno. W tym stylu pozostaniemy, gdy za deckami pojawi się Szwajcar Michal Ho, który sowim setem będzie promował debiutancki album Screw the Coffeemaker. Bardzo późno w nocy, a może wcześnie rano, kolejny zastrzyk muzycznej energii otrzymamy od Hiszpanów z  No-Domain, którzy poza setem będą dbali o wizuale podczas ostatniej nocy klubowej Unsound Festival 2007.

Niedziela, 25 listopada

Ellery Eskelin/Andrea Parkins/Jim Black - Klub Re

Trio Ellery Eskelin/Andrea Parkins/Jim Black - sakosofon tenorowy, perkusja, akordeaon, klawisze, sampler. Unikalne podejście do jazzu i improwaizacji sprawia, że do muzyka serwowana przez trio zaskakuje, zmienna w tonacjach, teksturze dźwięku i rytmie. Jeśli chodzi o klasyfikacje gatunkową ciężko jest odnieść się do konkretnechy brzmień - jest jazz czy rock, ale nei brtakuje nawet i popwoych odneisień niepozbawionych pikantnego smaczku i czystej adrenaliny. Balansując na krawędzi pomiędzy tardycją a eksperymentem, muzykę tria trafnie oddaje cytat krytyka Pitchfork, kóry określa twórczość tria, jako "wspaniały przykład na to, jak wibrujący jazz potrafi przekonać do siebie, podczas gdy rock, hip-hop i muzyka elektroniczna są dominującymi formami artystycznej eksperesji we współczesnym środowisku muzycznym".

Inne projekty / wydarzenia towarzyszące

Środa 21 listopada

godz. 18:00 – otwarcie wystawy Soundpostcards – Galeria Pauza

SoundPostcards - Pocztówki Dźwiękowe - Instalacja/Galeria Pauza
Koncepcja i wykonanie: Rui Silva i Mat Schulz
Wystawa otwarta w trakcie festiwalu codziennie w godzinach 15.00 – 21.00

godz. 19:00 – spotkanie Minsk Undergound – Kino 18
Uczestnicy: Vlad Buben (Białoruś), Mat Schulz (Australia), Wojtek Kosma (PL)

godz. 20:00 – spotkanie Unpredictable Encounters – Kino 18
Prowadzenie: Oliver Baurhenn (DE), Kuba Szreder (PL).
Uczestnicy: Raum Fuer Projektionen (DE), Robert Piotrowicz i Anna Zaradny (PL), Niklas Roy (DE), Wojtek Kucharczyk (PL), Rodrigo Derteano (DE), Wojtek Kosma (PL).

Czwartek, 22 listopada

godz. 17:00 Program filmowy – Kino 18

W tym roku Unsound rozszerzył swoją ofertę programową o dodatkowe projekcje filmowe, które zaprogramowane są wspólnie z kultowym już Kinem 18. Na czas festiwalu program tej niszowej placówki obejmie produkcje filmowe, które w sposób mniej lub bardziej dotyczą świata muzyki i dźwięku. Czwartkowy wieczór rozpocznie się od projekcji filmu:

Modulations: Cinema fot the Ear
 
godz. 18:30 Po prostu – Zrób to sam! Prezentacje niezależnych wytwórni - Kino 18

mik!musik (Wojtek Kucharczyk) /// Room40 (Lawrence English) /// Laton (Franz Pomassl)

Głównym tematem wokół którego będzie oscylować poza – koncertowa część festiwalu będzie zagadnienie prowadzenia niezależnej działalności wydawniczej na rynku muzycznym. W trakcie festiwalu zostaną zorganizowane spotkania z artystami, którzy jednocześnie w duchu DIY (do it yourself) prowadzą często bardzo kompleksową działalność wydawniczą. To właśnie dzięki ich entuzjazmowi i energii poświęconej promocji nie tylko własnej twórczości mamy do czynienia z tak niebywałym rozkwitem rozmaitych trendów muzycznych. Często wymykają się one uwadze wielkich koncernów zorientowanych na masową publiczność. Unsound jak zazwyczaj będzie starał się zaprezentować szerokie spektrum wydawców, którzy pracują w różnych geograficznych i kulturowych kontekstach. Gospodarzem tej serii rozmów będzie Marcin Barski, twórca i animator bazującego w Krakowie net labela Audio Tong.

Piątek, 23 listopada

godz. 17:00 Kino 18 - Program filmowy

Theremin - An Electronic Odyssey.

godz. 18:30 Po prostu – Zrób to sam! Prezentacje niezależnych wytwórni - Kino 18
Mosz (Stefan Nemeth) // Lumberton Trading Company & Fourth Dimension (Richard Johnson)

Sobota, 24 listopada

godz. 17:00 Po prostu – Zrób to sam! Prezentacje niezależnych wytwórni - Kino 18

Ruta5 (Martin Schopff / Dandy Jack) /// Monika Enterprises (Gudrun Gut)

godz. 18.30 – warsztaty z No – Domain – Kino 18

No-domain to pochodzące z Barcelony studio graficzne, kolektyw muzyków i VJ, które znane jest przede wszystkim ze swoich występów na Sonar, jednym z bardziej znanych festiwali muzyki elektronicznej na świecie. Tworzyli oni wizualizacje dla całego grona uznanych performerów, muzyków i DJ: Prefuse73, Kid Koala, Four Tet, Dave Clarke, Dj Krush, james Murphy, Dj2d2, Edan, Areal Records, Patrick Wolf, Buck65, Matthew Herbert. Jednak pozostawmy nazwiska na boku, formuła ich działania może wydać się pozornie skomplikowana, ale działa i to dobrze. Wystarczy zmiksować grafikę z video – artem, ilustracyjność z animacją, eksperyment zmieszać z popem, lo-fi z hi-fi, improwizację z najświeższymi trendami. Nieprzewidywalne, zaskakujące i zawsze świeże.
Swój warsztat zaprezentują oni podczas otwartego spotkania w Kinie 18 przy Fundacji Pauza 24 października. Tego samego dnia wieczorem wpierw dadzą oni swój audio- wizualny show jako NO-Domain Live AV Show, w trakcie którego wystąpią razem z barcelońskimi DJ-ami, a następnie przez cały wieczór będą robić wizualizacje do muzyki granej przez pozostałych artystów.


więcej informacji/rezerwacja biletów na info@unsound.pl
www.unsound.pl
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_