Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

14-10-2005, piątek

Plaid in Elektro

Elektro, Katowice
DJs:

Plaid [Warp Records]
C.H.District -live!

Bilet:
30zł
Start: 21:00

PLAID

Jest to projekt Andy'ego Turnera i Eda Handleya, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.
Panowie po raz pierwszy spotkali się w połowie lat osiemdziesiątych, będąc pod wrażeniem rodzącego się wtedy w Anglii hip hopu i kultury breakdance. Łącząc te pierwsze muzyczne fascynacje z brzmieniowymi techno-eskperymentami artyści, wspólnie z Kenem Downie, w 1989 roku, powołali do życia projekt Black Dog, uznawany dziś za jednego z pierwszych i najważniejszych przedstawicieli nowej elektroniki. Ich
debiutancki album, "Bytes" (1992) dziś uznawany jest za krążek klasyczny, będący pierwszą próbą zdefiniowania kiłekującej wówczas estetyki idm i inteligentnego techno. Black Dog potwierdził swą klasę wydaną w 1995 roku płytą "Spanners", będącą jednocześnie ostatnią nagraną w trójkę. W tym samym bowiem roku z zespołu odeszli Turner i Handley, poświęcając się prowadzonemu "równolegle" projektowi - PLAID.
Po zakończeniu wspópracy z BD duet wydał drugi Krążek - "Not for Threes" (1998), zawierający nowoczenie zagraną, pełną sampli elektronikę, która stała się niejako jaśniejszą, bardziej przystępną wersją dźwięków proponowanych przez poprzedni projekt. Po odbyciu wspólnej trasy z Björk (której utwory były z chęcią remiksowane przez Plaid) ukazała się kolejna płyta, "Rest Proof Clockwork" (1999). Wydany rok później "Trainer" był zbiorem wczesnych prac Plaid, a album "Double Figure" (2001) umocnił dość znaczącą i wysoką pozycję zespołu. Ostatna pełnowymiarowa produkcja "Spokes" ukazała się w 2003 r.
Sami o sobie mówią tak: "Nie sądzimy, abyśmy robili coś więcej, niż muzykę taneczną. Czasem staramy się stworzyć jakieś bardziej interesujące brzmienie bądź bit, którego nie usłyszysz na tanecznych parkietach i cieszymy się widząc ludzi taczących do tej muzyki".

więcej:
www.plaid.co.ukC.H.DISTRICT

Mirosław Matyasik działalność artystyczną rozpoczął w 1996 współtworząc śląską scenę ambient/noise/experimental.
Od 1998 podstawą jego twórczości stanowił jednosobowy projekt o nazwie C.H. DISTRICT, który łączy w sobie tradycje muzyki industrialnej ze współczesnymi produkcjami z kręgów tzw. "inteligentnej elektroniki". Ściśle współpracuje z grupą performance/video art SUKA OFF zasilając ich działalność jako twórca oprawy dźwiękowej.
W latach 1998-2001 ukazały się jego dwie wydane własnym sumptem płyty cdr - "Pneuma-ti-coi" oraz "Continuance".
W 2002 r. podpisał kontrakt z francuską wytwórnią M-TRONIC i wydał pierwszy oficjalny cd, split z holenderskim DUUSTER, który odbił się sporym echem w środowisku polskim, ale przede wszystkim zagranicą - we Francji i za oceanem.
Na początku 2005 roku światło dzienne ujrzał drugi lp C.H.District - "SLIDES" nagrany dla paryskiego labelu Pene. Jest to autorskie wydawnictwo, okraszone remixami m.in KERO (Shitkatapult) i Telemetrik, które zostało znakomicie przyjęte przez recenzentów i fanów muzyki elektronicznej. Zaowocowało to licznymi występami w całej Europie (m.in. INDUSTRIAL FESTIVAL-Francja / FORMA NOVA FESTIVAL-Dania / TORTURE GARDEN-Wielka Brytania, WARSAW ELECTRONIC FESTIVAL itd.) oraz nagraniami umieszonymi na wielu płytach kompilacyjnych.

więcej:
www.chdistrict.com
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_